Thursday, October 24, 2013

Näitus: Stiilne daam. Lady Ostapecki rõivad ja portreed Ameerikast

Sellest näitusest kuulsin juba suve hakul ning võtsin plaani kindlasti Maarjamäe Lossi külastada. Kuna näitus on avatud veel vaid selle nädala lõpuni, ehk 27. oktoobrini, käisin kiirelt ära, et mitte sellest imelisest näitusest ilma jääda.

Lähemat infot piletihinna ja avamisaegade kohta leiab SIIT.

Veidi lähemalt näitusest:
New Yorgis elav Soome päritolu Ameerika kollektsionäär ja fotograaf Lady Ostapeck on pühendunult kogunud unikaalseid moerõivaid, jalatseid, kotte, kübaraid, lehvikuid, ehteid ja erinevaid tekstiilesemeid aastatest 1800-1970. Moeajaloo entusiastina on see tundliku silmaga daam aegade jooksul talletanud imelisi näiteid Ameerika rõivamoest ja aksessuaaridest. Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis saab tutvuda valikuga Lady Ostapecki kollektsiooni väärtuslikumatest esemetest.

Mõelda vaid, mõni eksponaatidest on üle 150 aasta vana!
Kuna pildistada lubati vaid välguta, siis ande andeks piltide kehva kvaliteedi pärast kuid kindlasti saate siit aimu ja motivatsiooni see näitus oma silmaga üle vaadata :)

paremalt vasakule: rihmikud 1950ndad; pidulik käekott 1950ndad; rihmikud 1940ndad

õhtukleit 1950ndad

suvekleit 1850ndad

peokleit 1950ndad
There is an awesome exhibition in the Estonian History Museum in Maarjamäe Castle called
A lady of style. Lady Ostapeck's American costumes and portraits.
You can have a little sneak peek of some of my favourite items above. To think, some of the gowns and accessories are over 150 years old!
It is open until Sunday, October 27th, so if you are around, I suggest you run and see this wonderful
exhibition. :)

2 comments:

  1. Väga põnev! Kahju, et ma Tallinnas ei ela ega sel ajal sinna ei sattunud. Kuna mind paelub väga just ammuse aja glamuur, siis oleks põnev olnud. Õnneks on olemas raamatud ja filmid! :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. oojaa! lugemissoovituse võin ka anda... Liia Merino "Läbi raskuste ilu poole". Väga mõnus lugemine iluvaldkonnast alates aastatest 1920 :)

      Delete